DZIEŃ   LOGOPEDY

        6. marca obchodzony jest Dzień Logopedy. Z tej okazji p. Elżbieta Makuch-szkolny logopeda, zorganizowała dla uczniów naszej szkoły zabawy językowe z łamańcami.

Uczniowie z klas I-III musieli odnaleźć ukryte w ich klasach koperty z instrukcją do zadań. Wykazali się niesamowitym sprytem i w okamgnieniu odnaleźli kolorowe i koperty a potem błyskawicznie i bezbłędnie wykonali zadania. Spisali się na medal, co można zobaczyć na pamiątkowych zdjęciach. Uczniów z klas IV-VII pani logopeda odwiedziła osobiście, korzystając z uprzejmości i zgody zarówno Pani Dyrektor, jak i nauczycielek. Przy zadaniach było dużo zabawy i śmiechu. Niektórzy uczniowie na pewno zapamiętają, że „Jerzy nie kłuje” J

A oto przykłady łamańców, z jakimi zmagali się nasi uczniowie:

„Jerzy nie wierzy, że na wieży leży gniazdo sześciu nietoperzy”

„Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże, to pomoże może Gdańsk”

„Stolik z powyłamywanymi nóżkami”

„Lojalna Jola”

Opr. E. Makuch

 

 

 

                      DZIEŃ     LOGOPEDY

                               6 marca to Światowy Dzień Logopedy. Na tę okazję zorganizowany został w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem: „Schowaj litery w obrazku”. Wzięli w nim  udział chętni uczniowie z klas I-III, którzy wcześniej wylosowali literkę, jaką mieli ukryć w swojej pracy. Owoce plastycznych zmagań mogła obejrzeć cała szkoła na zorganizowanej wystawie. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie z uwagą poszukiwali liter ukrytych w obrazkach. Prace są naprawdę piękne!

Czytaj więcej: Dzień Logopedy 2017

DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień  Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole pani logopeda, Elżbieta Makuch zorganizowała uczniom ciekawe zadania. Wybrane wcześniej uczennice, Katarzyna Utratny i Patrycja Marciniak z klasy VI, Julia Roczek z klasy V i Roksana Marciniak z klasy IV przeprowadziły 10-cio minutowe relaksacyjno-oddechowo-dykcyjne ćwiczenia śródlekcyjne. Śmiechu i zabawy było przy tym co niemiara. W klasie I pani logopeda przeprowadziła krótką pogadankę na temat narządów artykulacyjnych, czego efektem stał się piękny  plakat, przedstawiający nasze narządy mowy. Pierwszaki spisały się na medal! Niektórzy ochoczo wykonali dodatkowo indywidualne prace. W klasie II a pani Ela porozmawiała z uczniami na temat: kto to jest logopeda i czym się zajmuje? Uczniowie mieli w ciągu tygodnia wykonać prace plastyczne pod hasłem: „Pani logopeda z mojej szkoły”. Prace były niepowtarzalne! Uczniowie z klasy IIb wykonali plakat pod hasłem: „Loguś – przyjaciel pięknego mówienia”. Teraz  ten niebanalny plakat zdobi salę logopedyczną. W klasie III odbyła się pogadanka na temat najtrudniejszych głosek języka polskiego. Zdaniem uczniów tej klasy tą najtrudniejszą jest głoska „r”. Po zabawach językowych uczniowie wykleili plakat z mandalami, na których umieścili najtrudniejsze ich zdaniem głoski języka polskiego.

opracowała

 

 Elżbieta Makuch

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

 

Tak ćwiczymy nasze narządy mowy podczas zajęć logopedycznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła w gminie Żytno – lepszy start w przyszłość”! Te ćwiczenia oddechowe wykonujemy przy użyciu dmuchajek.

         DZIEŃ LOGOPEDY

         13.03.2014 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Logopedy zorganizowany przez logopedę, p. Elżbietę Makuch i praktykantkę, p. Annę Sawicką.W pierwszej części nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów: literackiego i plastycznego pod hasłem:  Zabawy słowem. W konkursie literackim komisja w składzie: p. Danuta Eliasz i p. Ewelina Kuś – Kręciwilk wyłoniła laureatów:  I miejsce zdobył uczeń klasy I, Igor Kowalski, II miejsce uczennica klasy III, Małgorzata Olborska. W konkursie plastycznym komisja w składzie: p. Małgorzata Knop i p. Aleksandra Lisowska przyznały następujące miejsca: I- dla ucznia klasy I, Igora Kowalskiego, II- dla ucznia klasy I, Pawła Zalasa,
III- dla uczennicy klasy I, Kingi Nowakowskiej. Poza tym szczególnie wyróżniona została praca uczennicy klasy I, Krystyny Łątki. Pozostali uczestnicy dostali wyróżnienia. W drugiej części pięcioosobowe drużyny z każdej klasy rywalizowały ze sobą bawiąc się słowami-łamańcami językowymi i nie tylko. Zabawa była udana i trudno ją było przerwać, mimo dźwięku dzwonka. Na pewno do tych zabaw wrócimy.(opracowała E. Makuch)

Więcej artykułów…

  1. Logopeda

Wtorek, 14 Lipca 2020

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP