BETLEKEMSKIE  ŚWIATŁO POKOJU 2017

 

   BIWAK W RADKOWIE

                     

            

   Dzień Myśli Braterskiej, czyli 22 lutego- rocznica urodzin Naczelnego Skauta Świata, Roberta Baden- Powella   oraz rocznica urodzin jego żony Olave Baden – Powell, Naczelnej Skautki Świata to dla każdego harcerza wielkie święto. Z tej okazji harcerze, harcerski, zuchy z Hufca Szczekocińko- Włoszczowskiego spotkali się na biwaku w Radkowie. Zaczęliśmy świętowanie w piątek, 24 lutego a zakończyliśmy 26 lutego w niedzielę.

 

Czytaj więcej: Biwak w Radkowie 2017

WALENTYNKOWA KAWIARENKA

14 lutego to popularne walentynki. Obdarowujemy się uroczymi kartkami z życzeniami. Dominują serduszka, misiaczki i kolor czerwony. Harcerze z naszej szkoły na te cudowna okazję zorganizowali Walentynkowa Kawiarenkę z pysznymi łakociami. Chętnych było mnóstwo! 

Wszystkim, którzy w tym dniu nas odwiedzili, zakupili coś słodkiego i okazali się pomocni, serdecznie dziękujemy!

 

Harcerze z 1. D.H. „Przyjaciele”

BETLEJEMSKIE  ŚWIATŁO POKOJU

 

            16 grudnia 2016 roku harcerki Oliwia Banaszczyk, Ola Niedźwiedzka, Nikola Łęgowik i Zosia Niedźwiedzka  z działającej przy szkole  1.D.H. „Przyjaciele” wraz z druhnami  Elżbietą, Magdaleną i Katarzyną  udały się do Włoszczowy, gdzie odbyło się w bardzo uroczystym nastroju  przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, przywiezionego przez harcerzy z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego z samego Wiednia. Uroczystość ta skupiła blisko 200 harcerzy i zuchów.
            Z rozświetlającymi wieczorne mroki blaskami zapalonych lampionów udaliśmy się na Harcerską Wigilię. Dzieląc się chlebem, wspomnieniami mijającego roku i  składając serdeczne życzenia, spędziliśmy miły wieczór, który przypominał wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. 

  BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

                       W dniach 11-12-13 grudnia 2015 roku delegacja harcerzy z 1 DH „Przyjaciele” wraz z druhna Elżbieta i p. Adrianą udała się do Zakopanego po BŚP. Jechaliśmy bardzo wygodnym środkiem lokomocji kierowanym przez znakomitego kierowcę.

Czytaj więcej: BŚP-2015

Wtorek, 14 Lipca 2020

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP