Pierwsze sukcesy!

Mistrzyni Pięknego Czytania

         Przedstawicie naszej szkoły: Katarzyna Utratny i Filip Ciszewski – mistrzowie czytania wyłonieni w szkolnych eliminacjach- wzięli udział wIV edycji Festiwalu Pięknego Czytania zorganizowanegow Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania.

Czytaj więcej: Konkurs Pięknego Czytania.-2015

               Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny

                     Bezpiecznie na wsi zwierzaki to nie pluszaki”

 

KRUS jest organizatorem konkursów plastycznych o bezpieczeństwie na wsi. W  bieżącym roku szkolnym wychowawczyni  kl.II , Gertruda Falana, zachęciła uczniów do wykonania tematycznych prac z wykorzystaniem różnych technik artystycznych. Na szczeblu ogólnopolskim tego konkursu  IV miejsce zajęła uczennica kl.II - Paulina Pasek . Nagrody zostały przyznane w dniu 19 maja 2015 r. w Tomaszowie Mazowieckim.

                                                                                     Gratulacje dla Pauliny !!!

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do.

                    26 kwietnia w Zawierciu woj.śląskie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do.  W Zawierciu zgromadziło się 206 zawodników z klubów z całej Polski. Zawody rozgrywane były tylko w walkach i były dedykowane tylko grupom od młodzika wzwyż. Młodzicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych tempówek,walk soft-stick i tag semi-contact. Zawody otworzył Prezydent miasta Zawiercia pan Witold Grim ,będący Patronem Honorowym imprezy. Po ceremonii otwarcia rozpoczęła się rywalizacja we wszystkich grupach wiekowych.Wszystkie walki toczyły się na wysokim poziomie. Uczennica szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żytnie Aleksandra Wolska,była jedna z wielu uczestników tej imprezy sportowej. Ze swoimi koleżankami i kolegami reprezentowała KS ORIENT Częstochowa sekcja Radomsko, którą prowadzi Magdalena Makowska czarny pas III Dan. Aleksandra Wolska,Wiktoria Wolska oraz Emilia Koziął tworzyły drużynę "ORIENTKI". W konkurencji TEMPÓWKI były bezkonkurencyjne pokonując rywalki z innych klubów i zdobywając Złoty Medal oraz otrzymując tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski w kategorii Młodzik Dziewczęta    Opracowała: M. Wolska.

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna OLIMPUS

                

             25 marca 15 –stu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej  OLIMPUS. Uczniowie przygotowywali się do niej od września uczestnicząc w zajęciach Koła matematycznego prowadzonego przez p. A. Kocelę. Zadania na konkursie były z zakresu podstawy programowej o stopniu trudności wyższym niż na lekcjach. W tym roku szkolnym dwóm uczennicom udało się uzyskać tytuł laureata: uczennica  klasy V Kinga Stanek zajęła miejsce 3, natomiast uczennica klasy VI Wiktoria Tąder – miejsce 5. Obie dziewczynki otrzymały dyplomy oraz piękne nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.

                           

Tenis Stołowy

Dnia 13 stycznia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Silniczce odbył się GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO mający na celu wyłonienie mistrza Gminy Żytno szkół podstawowych. W wyniku rywalizacji uczeń klasy VI Jakub Nowakowski zajął II miejsce.  

Czwartek, 13 Sierpnia 2020

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP